הנגשת קופ"ח כללית בראש"לצ / אשר דנינו
21/01/2008
 
 

בס"ד

הנני אדם אשר מרותק לכסא גלגלים, ומדי פעם הנני מגיע למרפאת קופ"ח כללית ברח' ירושלים 21, ראש"לצ לקבלת טיפול ע"י האחיות בקופ"ח. בספטמבר 2006 פניתי למזכירת הקבלה בקופ"ח, והסברתי את הבעיות אשר מגבילות אותי ואת הקשישים הבאים למרפאה:

  • שיפוע חד בכניסה לקופ"חבכניסה לחצר קופת החולים יש מדרגות, ולצידן שיפוע צר וקשה לעליה עם כסא גלגלים ללא מלווה, בייחוד לי, עכב קושי גדול לתפוס עם יד אחת מתפקדת בכסא הגלגלים.
  • גם ביקור אצל הרופאים במרפאה בעייתי, היות והם נמצאים בקומה שנייה ללא מעלית.

נאמר לי שהמבנה אמור לעבור שיפוצים רק לא ידוע מתי, ובקשתי תועבר למנהלת המרפאה. מאז לא נעשה מאומה בעניין הנגישות במרפאה. בתאריך 25.4.07 ביקרתי במרפאה לקבלת טיפול, לאחר הטיפול ירדתי את השיפוע החזק ועכב חולשה הידרדרתי לעבר שפת הכביש, לולא ערנות תושב שהספיק לרוץ ולתפוס את כסא הגלגלים, הייתי נמחץ ע"י רכבים שעברו במקום.

כשהגעתי לביתי, החלטתי לכתוב למנהלת מרפאת קופ"ח כללית, הגב' פנינה לואיג'י. הסברתי את כל השתלשלות נושא הנגישות במקום, וכן ביקשתי לשלוח העתק להנהלת שירותי קופ"ח כללית מחוז מרכז, בהמשך נשלח העתק לממונה נגישות של העירייה בראש"לצ, מר יגאל שטיינמץ, אשר לצערי במשך השנה הפסיק את עבודתו בעירייה ומאז לא שמעתי ממנו. לאחר מס' חודשים קיבלתי תשובה מהנהלת קופ"ח כללית שהנושא הועבר לטיפול באחריות עיריית ראשל"צ. פניתי אישית למזכירתו של ס.ראש העירייה, אסף דעבול, המטפל בנושא אנשים עם מוגבלויות. הסברתי לה את בעיות הנגישות במקום, ונעניתי שהיא תבדוק את הנושא. בתאריך 21.10.07 שלחתי שוב מייל עם תיעוד מצולם ללשכת ס.ראש העירייה, לתזכורת בהמשך לשיחתנו.

הכניסה לקופ"ח - לפני

ואחרי (צולם לפני הוספת המעקה)

לאחר שלא נעשה מאומה בנושא הנגישות במקום, פניתי לראש העירייה, מר מאיר ניצן. בתאריך 27.12.07 בפגישתי עם ראש העירייה בלשכתו הסברתי את בעיית הנגישות בקופ"ח, וראש העירייה ביקש ממזכירתו להעביר כבר למחרת את הנושא לטיפול מיידי ולקבל עדכון על הנעשה במקום. בנוסף התבשרתי כי התקבלה ממונת נגישות חדשה בעירייה, אישה מקסימה בשם איילה ורון.

בתאריך 10.1.08 התקבלה שיחת טלפון מנציגת העירייה מח' שיל"ת, שהרמפה מוכנה ועוד מס' ימים יסיימו את המעקה במקום, ואכן ב-15.1.08 העבודות הסתיימו.

בשעה טובה ומוצלחת יש נגישות במקום, בזכות התערבותו של ראש העירייה מר מאיר ניצן הנכבד, ישר כח' על עשייתו למען אנשים עם מוגבלויות, וכן בטיפולה המסור של ממונת הנגישות, איילה ורון, יישר כוחך בעשייה.

גם בנושא המעלית בקופ"ח יש חדש. לפני שבועיים התבשרתי ע"י מנהלת המרפאה, הגב' פנינה לואיג'י, שהמעלית הופעלה במקום.

 

בכל נושא הנגישות: צריך קצת אכפתיות, ואחד שידחוף מעט והכל יבוא במקומו.

בברכה ובהתנדבות בזמני הפנוי למען תושבי העיר ראש"לצ,
אשר דנינו

למאבקו הקודם של אשר להנגשת צומת מרכזית בעיר

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד