הרגע ששינה את חיי / עמית לבקוב
3/02/2008
 
 

יש רגעים בחיים שאתה יודע שמשהו השתנה, ששום דבר לא ימשיך להיות אותו הדבר אחר כך. לעומתם ישנם רגעים שלא נראו חשובים בזמן בו הם התרחשו אך בדיעבד אתה יודע כי מסלול חייך השתנה בדיוק באותו רגע. קוראים לזה אירוע מכונן.

אני רוצה לספר לכם על רגע כזה שהוביל אותי מאז גיל 14 ועד היום, ואני בטוח שילווה אותי עוד שנים רבות. בדיעבד הבנתי, שזה הרגע בו מישהו היטה את הפסים במסילת הרכבת של חיי וגרם לה לפנות לכיוון חדש.

אני נכה מלידה ברגלי ובילדותי עברתי מספר רב של ניתוחים.

מאז השחרור מבית החולים למדתי איך ללכת, איך להסתדר בעולם שבחוץ ואיך להתמודד עם מגבלותיי.

בגיל 14 באחת משבתות הקיץ, נסענו כל המשפחה לבריכה בנווה שרת בת"א. אני זוכר את היום הזה כאילו זה קרה אתמול.

היתה שם קבוצה של צעירים בני 16 עד 22 אשר שיחקו כדורסל במגרש הבטון ליד הבריכה. באותו גיל עשיתי הרבה ספורט ושיחקתי כדורסל בנבחרת של מועדון איל"ן (ספורט לנכים).
אבי ביקש להצטרף ולשחק עם הקבוצה, ואני כילד מתבגר רציתי מאד לשחק יחד איתו בקבוצה והרעיון הלהיב אותי. אך הרעיון לא התאים לכולם...

אחד השחקנים עצר את המשחק ואמר שהוא מפחד לשחק איתי כי אולי יקרה לי משהו ומישהו יפול עלי וכתוצאה מכך אני יכול להפגע, והוא לא מוכן לקחת את הסיכון.

כולם עמדו והסתכלו עלי, העולם עצר מלכת. השפלתי מבט והתחלתי לפסוע לכיוון צידי המגרש.

אחרי שני צעדים שמעתי את אבי צועק לי: "לאן אתה הולך?"
"הוא לא מוכן לשחק...", התחלתי לענות בקול חנוק, עד שאבי קטע אותי ואמר: "אם הוא לא מוכן לשחק, אז הוא לא ישחק. אתה משחק. ומי שמעוניין להמשיך שישאר. מי שלא, שיצא מהמגרש".

כמה בסיסי, כמה חכם, כמה צודק. אף אחד לא יקבע לך אם אתה תשחק או תעשה כל דבר אחר. אם למישהו לא נוח זה לא אומר שאתה צריך להרגיש לא בנוח. תתעקש. תילחם על זכויותך. תגשים.

היום, כמאמן אישי וכאדם בוגר אני יודע שהרגע הזה השפיע על כל צעד בחיי וביחוד במצבים בהם בחרתי להשיג דברים חשובים עבורי. היום אני יודע שזה היה אירוע מכונן.

אני משתמש בתובנה הזאת באימונים אישיים שאני מעביר היום לאנשים אחרים:
מה אתם רוצים להשיג?
מה אתם רוצים להשיג למרות שזה לא נוח לאחרים?
על מה אתם מוכנים להלחם למרות שזה אומר שמשהו אחר "לא ישחק" בגללכם?
על מה לא תהיו מוכנים לוותר לאחר ותתעקשו על רצונותיכם וחלומותיכם?

שאלות לא פשוטות אך חשובות. בסופו של היום אתם חיים את החיים הללו ואתם אחראיים להם. אז קחו את האחריות והתחילו להתעקש על מה שחשוב לכם - החל מהיום!

 

אפשר אימון אישי+הכותב הינו מאמן אישי,
מייסד "מתודת נכים ללא מגבלות",
מנכ"ל חברת האימון
אפשר, אימון אישי +
אימון אישי לפי התמחות מוגדרת.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד