תערוכת סיוע 2009 / אבנר בטיסט
14/06/2009
 
 

בתאריכים 2-4.6.09 התקיימה בגני התערוכה בת"א תערוכת סיוע 2009.

התערוכה הנערכת על בסיס דו שנתי ומציגה אביזרי סיוע לאנשים עם מוגבלויות מחד ומנוצלת לעריכת ימי עיון בנושאים העוסקים בתחומים שונים הנוגעים לאע"מ, היתה קטנה יחסית לקודמתה ביוני 2007. בתערוכה הוצג מגוון ציוד עזר ע"י חברות העוסקות בתחומים אלו וכמו כן יוצגו בו ארגונים הקשורים בנושאים אלו (ארגון נכי ישראל, מטה מאבק הנכים בישראל ועוד). "נגישות ישראל" יוצגה גם היא בביתן משלה בו חולק חומר ונערכה הרשמה של מבקרים ל"נגישון" – ירחון אלקטרוני בנושא הנגשה ופעילות אנשים עם מוגבלות הנשלח כל חודש לאלפי קוראים. בדוכן שהו מתנדבים שטרחו ברישום אנשים לנגישון, הסברה ואיסוף מידע על בעיות נגישות שונות ברחבי הארץ. כמוצג בתמונה המצורפת, לא נפקד בה גם חלקה של רותם, רכזת המתנדבים, הגורסת "נאה דורש, נאה מקיים", שעל אף שלא עטתה על גופה את חולצת "נגישות ישראל", משכה בחיוכה יותר מבקרים ממה שעשתה החולצה והכובע ש"הולבשו" עלי באדיבות שכננו לדוכן.
 
 בדיקת כסא גלגלים
בתערוכה הוצגו עזרים ע"י ארגון "יד שרה" המקיים בהתנדבות עזרה לנצרכים במשך כל השנה, וכן חברות המוכרות כסאות גלגלים קלים, מיוחדים ואף ממונעים. אציין שהשנה, בניגוד לתערוכה הקודמת, הועמדו פחות כסאות גלגלים ממונעים וקלנועיות לטובת התניידות נכים בשטח התערוכה ע"י חברות אלו וחבל, כי ההתנסות בכסאות אלו מקילה על המתנסים לרכוש אותם. בתחום זה הציגו א.ש. , גל קל ועוד.
 
 
חניית הנכים במתחםהביקור בתערוכה היה חינם אך החניה היתה כרוכה בתשלום גם לנכים פרט לבעלי תו כחול המציין ריתוק לכסא גלגלים. הדבר העלה טרוניות מצד בעלי תו משולש ירוק שחלקם אף החרימו מסיבה זו את התערוכה. טוב היה לו ניתנה גם לאלו החניה חינם וכך היינו זוכים לקהל מבקרים רב יותר.
 

ההנגשה בסביבת החניה ובנין התערוכה היתה טובה, בחניות סומן שטח חניה למכונית שכלל גם שטח מקווקו שבו אין לחנות לטובת הואנים של בעלי כסאות גלגלים הזקווקים לשטח זה על מנת לפתוח את המעלון או את השיפוע עבור כסא הגלגלים. בכניסה מהכביש הסמוך היה לצד המדרגות גם שיפוע ובצידו מעקה כך שגם הולכים עם קביים ותקשי תנועה אחרים יוכלו להאחז בו (לצערי, 
 
 
 שיפוע עם מאחזי יד
 
בהרבה מקומות פוגשים בשיפוע ללא מאחז יד צמוד, המסוכן להולכים עם קביים או אחרים שאינם ישובים בכסא גלגלים.
 
בתוך בניין התערוכה לא היו מספיק שירותי נכים ורצוי לשפר בנושא זה לקראת תערוכות כאלו שקהל היעד שלהן הנו במוצהר – נכים.
 
 
 

 

לטורים נוספים של אבנר בטיסט

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד