חברת תמן צפון עברה למבנה חדש ומונגש
25/01/2010
 
 

מאת: אבנר בטיסט

 

בתאריך 21.1.2010 הוזמן ציבור בעלי המוגבלות לפתיחת המשרדים והמוסך החדש של סניף צפון של חברת תמן. החברה, האחראית על מערכות נהיגה ואיבזור כלי רכב עבור נכים ומוגבלים, עברה ממיקומה הישן ליד נשר וליד א.צ.מ צפון, למקום מרכזי יותר, מול לב המפרץ (רח' החרמש 58).

 

אם במקום הישן, המעבר של הנכים לשירותים היה לא נוח ולא היתה כל אפשרות לעלות למשרדים שמוקמו בקומה שמעל (בהיעדר מעלית מתאימה), הרי שהמקום החדש מונגש בצורה טובה ומתאים לקהל הלקוחות כך שהוא יכול להגיע ולצאת ולהתנייד בחופשיות בכל השטח הנמצא בבעלות החברה. הכניסה לבניין היא כמעט אופקית (שיפוע קטן מאד מהכביש כולל כניסה אופקית לגמרי). אולם האיבזור מרווח ביותר ובצידו שירותי נכים מרווחים (2 כפול 2 מ').

 

גולת הכותרת היא מעלית מרווחת מאד (בנוכחותי נכנסו לשם בו זמנית 3 נכים בכסאות הגלגלים שלהם) שעומקה 2 מ', רוחבה 1.18 מ' ורוחב דלת הכניסה כ- 0.9 מ'. המעלית לוקחת אותך לקומה השנייה המרווחת, קומת המשרדים. בקומה זו שירותי נכים מרווחים ברוחב 2 מ' ובאורך 2.2 מ'. חסרה בהם כרגע מראה הנדרשת על פי התקן.

 

הבניין החדש מאפשר לבעל מגבלה בהתניידות, גישה נוחה לכל מקום ושימוש בשירותים מתאימים, ומשנה את המצב בו בשני החברות בהם ביקרתי א.צ.מ צפון (עליה במדרון קשה לרמת קומת הקרקע) ותמן צפון (אי נגישות קומה ב') יש כעת מקום נגיש ונוח. אני מקווה שבקרוב אשמע גם על שיפור דומה בא.צ.מ צפון כך ששתי החברות יהיו נגישות לקהל הנכים, וכן גם חברות איבזור אחרות (טרם בדקתי את מצבן).

 

המעלית החדשה והנגישה בבניין החדש (צילומים: אבנר בטיסט)

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד