טקס יום השואה - יפה ונגיש
14/04/2010
 
 

מאת: אבנר בטיסט

 

לפני שנה, ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, הועליתי על ידיים בכסא הגלגלים הידני שלי (וכך גם חברת מועצת קרית ביאליק, ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי), לאולם שבקומה השניה במרכז חן ברח' קרן היסוד בקרית ביאליק.

לרוב איני הולך למקומות שאינם נגישים, אך הפעם הסכמתי משום שהבנתי מראש העיר מר אלי דוקורסקי, ומד"ר סבירסקי, שזו הפעם האחרונה - ושבשנה הבאה האירוע יתקיים במרכז רב תכליתי מפואר ומונגש לעילא ולעילא הנמצא בשלבי הקמה.


ואכן, ראש העיר הנכבד עמד בהבטחתו והשנה התקיים האירוע במרכז החדש (בקרוב תיערך פתיחתו הרשמית).

המרכז החדש, על פי הבדיקות שעשיתי, מצוייד בשירותי נכים מרווחים ובנויים כנדרש בשתי הקומות (קומת כניסה וקומה מס' 1 ממנה הכניסה לאולם), ובמעלית נגישה לעילא ולעילא.

ההנגשה לגבי נכים נעשתה בכך שאולם האירועים נגיש לגמרי היות והכניסה אליו היא למרחב הקדמי המהווה גם את הבמה. 
 
מהרצפה מתרוממות שורות רבות של כסאות נוחים בשורות מדורגות המאפשרות צפיה נוחה וטובה במתרחש על הבמה. את כל הדרך מהחניה ועד לבניין - וגם בתוכו עד לאולם, עשיתי בכסא הגלגלים הממונע שלי ללא כל בעיה וכך יכולתי לחזות בערב בנוחות מקסימלית (גם נכה הזקוק לשירותים יכול להגיע מהאולם אליהם ולחזור ללא כל בעיה).

 


לוח הפיקוד הנגיש בגובה המתאים לנכה בכיסא גלגלים במעלית הנגישה בבניין


 
אי אפשר שלא להזכיר את הערב היפה שהשתתפות בו, בקרית ביאליק, לפני הטקס שלמחרת בבית לוחמי הגיטאות, כבר הפכה אצלי להרגל. אחרי פתיחה ונאום של ראש העיר, נערך מופע בביצוע תלמידי בתי הספר של קרית ביאליק, בהקראה, שירה וריקודים המתאימים לערב זה בכשרון רב.
 
לערב זה הגיעו תושבים רבים ובהם גם בעלי מגבלה מקרית ביאליק והסביבה שהוזמנו לאירוע.

כל הכבוד ותודה לראש העיר מר דוקורסקי, לחברת המועצה ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי ולאחרים שתרמו לנגישות המקום. אני מצפה בכליון עיניים לערב הפתיחה של המקום בו אביא סקירה על נגישותו של המרכז הרב תכליתי החדש והנגיש הזה בו התקיים האירוע.

 תלמידי בתי הספר של קרית ביאליק במהלך הטקס

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד