הפגנה בעד ונגד קיום הוסטל לנכי נפש בקרית חיים
2/05/2010
 
 

מאת: אבנר בטיסט

בתאריך 30.4.10 בשעה 10:30 התקיימה הפגנת תושבי קרית חיים נגד קיום הוסטל לנכי נפש בעיר.

ההפגנה התקיימה ברחוב הראשי אחי אילת - ליד משרדי העיריה וההוסטל כאשר מצד אחד צעדו כמאה תושבים ומולם כמה מאות של חברי עמותות נכים.

 

חברי עמותות הנכים הופיעו בחולצות ואף בבגדים שחורים ונופפו בדגלים שחורים ע"מ להפגין את דעתם על מעשה התושבים. על חולצות המפגינים הופיעו כתובות כמו: "ואהבת לרעך כמוך" ו- "וחי אחיך עמך".

 

ההפגנה ערכה כשעה וחצי ובמהלכה דיברו נציגים של הנכים כמו יואב קריים – דובר מטה מאבק הנכים, עם נציגי העיתונות.

 

מעבר לזכות הבסיסית של התושבים וראש העיריה לדרוש שההוסטלים ימוקמו שווה בשווה ולא בעיקרם בקרית חיים עומדת זכותם של החוסים למקום בו יוכלו לחיות את חייהם ודוקא בתוך קהילה רגילה.

במאמר שהופיע בהד הקריות דיברו התושבים על כך שהחוסים "מסוכנים" מצד אחד ומצד שני טענתם היתה "למען תנאים" לחוסים האומללים שבעין גינה פרטית סגגודרת עבורם, הם כלואים במעין כלא בבניין או דירה מסויימת. לקורא לא נותר אלא להיות מבולבל אם התושבים דואגים לבריאות החוסים או שמע לבריאותם שלהם.

 

אין ספק שדוקא שילוב בקהילה והכרת  אוכלוסית מ"מוגבלים" תוכל להפיג את פחדם של אנשים מהשונים מהם הנראים להם לעתים מוזרים.

זאת ועוד, זכותם של חוסים למגורים משלהם אינה דבר שניתן לפקפק בו, וגם אם לראש העיר הנכבד, זכות לבקש מהמוסדות המתאימים שלא כל החוסים ישלחו אליו אין הרי כל זמן שבקשה זו או אחרת שלו לא התקבלה, הוא חייב לקבל את החלטת המוסדות ולדאוג לרווחת החוסים בכל הוסטל כמו לתושבים האחרים הנמצאים באיזור שיפוטו.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד