ג'רי לואיס שוב עזר לחולי ניוון השרירים
18/09/2010
 
 

מאת: אבנר בטיסט

ושוב כמדי שנה בחג העבודה, התייצב ג'רי לואיס לעזרת נכי המוסקולר דיסטרופי.

בטלטון חג העבודה של ג'רי לואיס למען נכי המחלה הקשה (שהתקיים לאחרונה) נאסף סכום דמיוני של 58,919,838 דולרים המצטרפים לכלל התרומות בכל התלתונים השנתיים שנערכו בחסותו בהם נאסף סכום של 2.45 ביליון דולר לטובת נכי המחלה והמחקר בנושא. הכסף נתרם לארגון נכי המוסקולר דיסטרופי, ה- MDA.

נכון, לפני שנה נאספו 60 מיליון דולר בטלטון והשנה קצת פחות אך איש לא יקח מהאמן החביב הזה את האפשרות להופיע בפני מיליוני הצופים ולבקש לשבור את השיא מדי שנה.

לפני כשלושה חודשים פרסמתי כאן, באתר נגישות ישראל כתבה על ביקור בנו ונכדו במרכז הספורט איל"ן חיפה ואירוחם ע"י מנהל המרכז מר עוזי פרלה, והפעילות המבורכת שלהם בחלוקת כסאות גלגלים בחינם לנכים ברחבי העולם (אז חילקו בארץ כסאות גלגלים לנכי שדרות).

ג'רי שמעלה את נושא המחלה בפני עשרות מיליוני אמריקאים מדי שנה בחג העבודהLabor Day) ואוסף תרומות בסדרי גודל של עשרות מיליונים תוך שיתוף אומנים רבים במופע שלו המתקיים בלאס וגאס ברציפות כבר כ-28 שנים מתוך 45 שנות העלאתו) פועל בכך פעילות חשובה ביותר וזאת בנוסף לקיום המפעל לייצור כסאות גלגלים המיועדים אך ורק להעברה בחינם לנכים (המפעל מסתמך כמובן על תרומות).

אני מאחל לג'רי הרבה שנים של בריאות והמשך במלאכתו החשובה ממנה מורווחים אני, כנכה MD וחברי הנכים , וכן כל הנכים ללא הבדל בסוג סיבת נכותם, הנצרכים לכסאות הגלגלים. אם פעם יכולתי רק לשבת וליהנות מסרטיו ופעלוליו המצחיקים, היום אני רוכש אך כבוד והערכה לאדם זה.

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד