פיני מנדל, מנכ"ל טרייבייס מקבוצת טלדור

 
 

אנו לוקחים מוצרים כאינטרגטור מוביל בשוק, יש לנו מחלקה, למעלה מ-50 אינש שעובדים בהנגשה יום יום, גם להנגיש מסמכים ואתרים. את האתרים אנו עובדים בעיקר עם מוצר של יוזר פירסט, ועושים התאמה ואתייחס גם למה שנאמר לגבי העיוורים, וגם לגבי דברים שהם חדשים בשוק שלא היו עליהם.

אנו עושים ועובדים בדרך כלל עם מורשי הנגישות שבאים ומציבים את הדרישות וכל ארגון בוחר את מורשה הנגישות שלו.

אנחנו עוזרים לארגונים ליישם שותפים לכל הדרך. זה אומר משלב הבחירה, דרך היישום עצמו וברור שכולנו מסכימים שלקחת רכיבים אוטומטיים בלבד לא מספיק. אנו נכנסים כשהתהליך האוטומטי מסתיים, כדי שהאתר יעמוד בתקנים האפשריים. בחרנו בתוסף של יוזר שיעזור לנו להגיע כמעט ל-100%.

ברור שאם הרגולטור או התקן יגדיר את רשימת קוראי המסך, יש שאלה מאוגד גדולה לגבי קורא המסך מה כן ומה לא, מי שיכריע אלו בתי המשפט. ולפי התביעות ולפי מה שיהיה, אנחנו עושים את מה שמבקשים מאיתנו לא ניתון לעשות הכל, אפשר לעשות חלק מדברים מסוימים. הכל אפשרי. זה רק ענין של זמן, ועלות לעשות התאמה לכל קוראי המסך, ויש פה שונות ברמת ההטמעה, יש שעושים רמה לקורא מסך אחד, ושי כאלה שמגדילים ומרחיבים לעשות.

אנו היום אחד הדברים שלי חשוב להדגיש, אנו עוברים את התהליך של היום הרבה אתרים אנו בתחום הזה 3 שנים וראינו הכל מהכל, התחלנו מהמערכת הבסיסית, המערכת עצמה גדלה נותנת עוד אפשרויות כל הזמן, עוד מעט ניגע בטפסים, כשמסתיים הפרוייקט ומורשה נגישות מאשר, מבחינתנו הוא רק מתחיל. הרבה אתרים חושבים שבכך מסתיים הפרוייקט אך לדעתנו הוא רק אז מתחיל. אנשים כמו כל פיתוח תוכנה אחרת שיש לו תהליך של רגרסיה וכל העלאה של משהו חדש עושים רגרסיה על כל הפונקצינאליות של האתר, אותו דבר לגבי מורשי נגישות. אני מעריך את כולם עושים עבודת קודש. הפרוייקט מתחיל כשמתסיים הסייטר הראשון ומסתיימת הבדיקה הראשונה שלא תמיד היא קצרה, כדי לעמוד בדרישות ואז הכל מתחיל כי אנשים כל הזמן, כפי שאת אמרת לא אתרים עם 2 דפים ושתי כותרות. אנו מדברים על אתרים בעיקר שיווקיים חייבים לזכור שרק אז מתחילה העבודה וחייבים לשמור את זה כל הזמן ושם האתגר, לא לזייף שם, כי אחרת כל העבודה הראשונית לא שווה כלום.

השקנו עם יוזר פירסט עוד כל מיני פתרונות ללקוחותינו ואני רואה הרבה מהם. למשל הנושא של חומרים ומידע דיגיטלי עכשיו הגיע עובד חדש שאמור לעסוק בתחום יכול לקבל מרכז מידע מאוד גדול עם המון תכנים, לא כולם בעברית, אבל אנו נכנסים די לכל התחום, ויש גם מוצר חדש שיצא עכשיו לאחרונה שנותן מענה לכל הרגרסיה. מהרגע שמתחיל הפרוייקט מסתיים הפרוייקט הראשוני מתחלי התהליך היום יומי צריך לעשות רגרסיה כמו שיש כלים אוטומטיים ל-QA פנינו ליוזר פירסט ומשיקים יחד איתם מוצר שעושה רגרסיה ובודקים מה השתנה מה תקין. גם דברים תקינים זה חשוב. אלו דברים חדשים בעייתים קיימים ומה צריך לבצע. זה לגבי אתרים.

באשר למסמכים- אנחנו עובדים עם קומפוז שזה המוצר המוביל בתחום הזה, וישנם מספר סוגי פתרונות: הראשון הוא הנגשה אוטומטית, לקחת סט מסמכים שנוצרים כל הזמן ולבצע הנגשה. הדבר הזה לא מנגיש 100% הוא מצריך לשכת שירות שאנו מציעים או בתוך הארגון, שמשלימים ל-100%. ישנם ארגונים שלוקחים ומנגישים עם הכלי בצורה ידנית 100% ולא באופן אוטומטי ומחכים שמישהו יתלונן שני הפתרונות קיימים. כל ארגון יכול לבחור. כמובן לאחר שינוי הרגולציה יש 14 יום זה נותן מענה וזמן לשכת שירות שאנו מציעים ביחד עם קומפוז, ונותנים מענה לדבר הזה, ויש את ההתייחסות למסמכים התבניתיים, אני חייב לומר לא לחכות ל-2022, יש 14 יום לתת מענה צריך להיערך לזה לאט לאט ולהיכנס לפרוייקטים.

אני מדבר גם על האיזור האישי בו יש תבניות מובנות מראש. ישנם אתגרים מאוד גדולים בחברות מסוימות, אני מדבר עם לקוחות, לקוחות פיתוח שהמון מסמכים בכתב יד ופקסים, אני מדבר על מסמכים תבניתיים שידועים מראש, חשבוניות, טפסים כל הדברים הללו אנו עושים הנגשה של התבנית פעם אחת ומאותו רגע היא מונגשת לכולם.

כמובן שישנו את הפיתרון שיכול לדעת אם המשתמש הוא עיוור או לא, אבל הוא רק לאינטרנט ולא למקומות אחרים שאותו גולש לא מקבל את החוויה של הטופס דרך האינטרנט.

בגדול מה שאני רוצה לסכם את הדברים, הכל אפשרי, התחום הזה הוא מאוד מורכב, חשבנו לפני 3 שנים שהדברים יותר מהירים, אנו מבינים שזה עולם ומלואו ואנו רק כל הזמן מגלים עוד ועוד רבדים. האתגר גדול, הכל ניןת לביצוע, גם תוספים זה ענין של רצון ומאמץ של הארגון. אם הארגון וכלל הלקוחות שלנו רואים את הנגישות כדרך חיים, אז אנו עוזרים ללקוחות ליישם את האסטרגטיה שלהם, וככל שהוא מוכן להשקיע בזה אנו שם בשבילו לכל הדרך. תודה.

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד