יותר חשוב להקים פארק נוסף / שגיא מרקוס
6/08/2009
 
 

ראשון לציון מתיימרת להיות עיר ללא הפסקה, אך בפועל היא לא מפסיקה להפתיע לרעה.
כאשר מסתובבים בראשון לציון, קשה שלא לראות הפרה בוטה של חוק הנגישות אשר בין היתר מחייב כל מקום ציבורי לרבות מסעדות, בתי קפה, בתי מלון, בתי משפט, תחנות אוטובוס, להנגיש את המקום לאוכלוסיית אנשים עם מוגבלות, אך למעשה לא רואים שום התקדמות בכל הקשור להנגשת מבנים ציבוריים.
 
בפועל מה שמתבצע זה הקמת פארקים וחניונים אשר חשובים יותר מאשר לחייב בעלי עסקים ומקומות ציבוריים נוספים, להנגיש את המקום ולאפשר מעבר חופשי אנשים עם מוגבלות אשר במרבית המקרים נתקלים בתופעות לדוגמא, מדרגות בכניסה, שירותים לא מותאמים,  מדובר במכשולים אשר אינם מפריעים לאנשים בריאים אך לאנשים עם מוגבלות, מדובר במכשול הגדול ביותר בדרך לעצמאות מלאה.
 
עם כל הצער שבדבר, פתרון הבעיה לא נראה באופק בעיקר כאשר ראש העיר מצהיר שהוא ידאג שלא יהיו מקומות חניה בתשלום, כנראה שזה הדבר החשוב ביותר כדי למשוך עוד קולות שיצביעו בעבורך אך אם נחזור רגע למציאות, ישנם דברים חשובים אף יותר אשר בלעדיהם אנשים מאבדים את עצמאותם ותלויים בעזרתם של אנשים אחרים ותופעה זו לא יכולה להיות בשנות האלפיים בכלל ובעיר ראשון לציון בפרט אשר מתיימרת להיות עיר איכותית במדינת ישראל.
 
" אינני יכול לתפקד לבד כאשר אני מטייל באזורים מסויימים בעיר, אני מתנייד בכיסא גלגלים והרבה פעמים אני מוצא את עצמי נתקל במדרכות שבורות ומשופעות, מעברי חציה לא נגישים,בתי עסק עם מדרגות ללא רמפה לצידם, חוסר בשירותי נכים באזורי בילוי" ,כך לדברי אחד התושבים הנכים בעיר.
 
כיום בראשון לציון ישנו אחוז לא קטן של אנשים עם מוגבלות שכל מה שהם רוצים זה להגיע לעצמאות מלאה ללא תלות או עזרה באף גורם, והמצב הזה יתאפשר אך ורק במידה ועיריית ראשון יעלו על סדר יומם את נושא נגישות העיר לנכים, ופחות יעסקו בנושאים של הקמת חניונים או פארקים מפוארים.
 
גם כשעיריית ראשון משתדלת לבוא לקראת האנשים עם המוגבלות ולהנגיש מבני ציבור, היא מבצעת זאת בצורה מבישה כפי שנעשה עם המתחם החדש של בית המשפט השלום בעיר.
אמנם הכניסה למתחם היא ללא מדרגות אך כל שכלתן, מבין שנכה בכיסא גלגלים לא מסוגל לעלות את השיפוע הכל כך תלול ללא עזרה מאחרים.
כנראה שהעירייה לא חשבה מספיק לעומק ונתנה את אישורה לכניסה המבזה והכל כך חסרת התחשבות למתחם.
 
 
ולכבוד ראש העיר מר דב צור, חשוב שתהיה מודעות לצרכים של האנשים עם המוגבלות בעירך, אשר מעוניינים ליהנות מהעיר במידה שווה כמו שאר תושביה ואני מקווה שהמצב ישתפר במהרה ובאמת ראשון לציון תהפוך לעיר ללא הפסקה אשר לא תפסיק להפתיע אותנו לטובה, ואתה אדוני, תירשם בתור ראש העיר שהוביל את מהפיכת הנגישות בעיר.

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד