"המגבלה" של יאיר שריקי / שגיא מרקוס
24/11/2009
 
 

יאיר שריקי בן 19 חולה בשיתוק מוחין, מראה שלמרות המגבלה, יש לו המון כוח רצון ונחישות כדי להשיג את כל מטרותיו ולהגשים את חלומותיו ולא לתת למגבלה שלו להיות חלק מרכזי בחייו.

 

כוח ורצון אלה שתי מילים עם כל כך הרבה משמעות אשר יכולות לשנות את אורח החיים של כל אדם ובטח של אדם עם מוגבלות ולמי שיש כוח רצון, מבחינתו, השמיים הם הגבול, כך גם אצל יאיר שריקי.

כאשר יאיר נולד, הוא סבל מחוסר חמצן אשר פגע באזור התנועה במוח, אך כאמור יאיר לא נתן לפגיעה לשנות את דרך חייו ואף מסביר שהמגבלה תרמה לעיצוב חייו: "אני מודה לאלוקים שאני מוגבל, כי המגבלה מאפשרת ואפשרה לי לפתח את עולמי האישי ולחוות חוויות חזקות ובונות שעזרו לי להתבגר". כך מסביר יאיר.

מה שמאפיין בעיקר את יאיר, זה האהבה האדירה שלו למוזיקה בכלל, ולסגנון המוזיקלי, היפ-הופ בפרט.

 

כילד הופיע עם אומנים רבים מהשורה הראשונה של המוסיקה הישראלית כגון: שלומי שבת, דקלון אביבה אבידן, ליאור נרקיס עוזי חיטמן ז"ל ועוד אומנים רבים אחרים.

 

המוזיקה נמצאת בדמו של יאיר עוד מראשית חייו: "תמיד אהבתי מוזיקה, בגיל שנה וחצי עשיתי רעש על התופים. בבית שמענו הכל, מבוב מארלי, קארלוס סנטנה, ועד לחווה אלברשטיין" , כך מתאר יאיר את תחילת התאהבותו במוזיקה. אך אם כל הכבוד לרשימת האומנים המפוארת הזו, יש אומן אחד שהחלום של יאיר הוא לבצע עימו דואט והוא הזמר סאבלימינל אותו הוא מעריץ כל כך וכבר בתקופה האחרונה יאיר וסאבלימינל התחילו לעבוד על הדואט המרגש אשר מהווה הגשמת חלום של יאיר: "אני גאה בסאבלימינל מאוד על הדרך שבה הוא הצליח. נפגשנו והתחלתי בהקלטת הבתים לדואט שלנו ובעזרת השם זה יקרא בקרוב", כך אומר יאיר בהתרגשות.

את החומרים לאלבום שלו, יאיר החל לכתוב בגיל 12 וכיום יש ברשותו יותר ממאה טקסטים שהוא כתב ושמוכנים להיקלט באוזני אזרחי מדינת ישראל, מדובר בכמות אדירה של טקסטים לבחור בן 19.

 

למרות זאת, יאיר מתאר מצב קשה שבו לאומנים עם מגבלה קשה יותר להתפרסם ולבטא את כישוריהם בציבור הרחב: "חלק מהמקומות לא נגישים, מה גם שלא ישמיעו חומר שלי ברדיו בצורה סדירה. הקושי הוא להראות שאני לא רק נכה מסכן, אלא גם מוכשר ויש לי מה לתת", כך טוען יאיר.

חלק מהטענות של יאיר, הם כלפי החברה הישראלית אשר יחסה לאנשים עם מגבלה, הוא יחס שמהול באפליה מתמשכת אשר סופה לא נראה באופק: "החברה היא מיסודה, חברה סגורה ואנשים לא רגילים להיות עם אנשים אשר שונים מהם. צריך לחבר בין כולם ולא ליצור הפרדה והכי חשוב שהנכים יבינו בעצמם שהם שווים וכך ייווצר עולם עם פחות אפליה".

 

כיום יאיר פועל למען פרויקט חייו והוא הקמת לייבל ראשון מסוגו בעולם, לייצוג ושיווק אומנים נכים בתעשייה בארץ ובעולם. לצורך הגשמת הפרויקט, יאיר צריך למצוא ספונסר שיתמוך כלכלית בפרויקט  וכך הוא יוכל לתרגם את הפרויקט להצלחה. דבר שני שיאיר צריך כדי שהפרויקט ייצא לפועל, הוא אומנים עם מגבלה שירצו לממש את כישרונם ברמה הגבוהה ביותר וזאת  בעזרתו של יאיר שייצג וישווק אותם בארץ ובעולם.

שאיפותיו של יאיר מהפרויקט הם גדולות ולדעתו הדבר יתרום רבות לאומנים עם מגבלות: "הלייבל יאפשר לאנשים מוגבלים ומוכשרים, לממש את כישרונם והוא גם יהווה דוגמא לכוח רצון ושאפשר להגשים חלומות למרות המגבלה".

 

חלומו של יאיר הוא שהלייבל יוקם ויצליח לשווק ולייצג אומנים עם מגבלות אך בתוך תוכו יש לו חלום נוסף, חלום אישי שהוא מקווה מאוד שיתגשם: "החלום שלי הוא להוציא את הסינגל הבכורה שלי שנקרא, "המגבלה", בצורה מסודרת שזה אומר להדפיס ולהתחיל לעבוד עם היחצנית שנפגשתי אתה אך כרגע אין לי כסף כדי להגשים את החלום ובגלל זה כל הפרויקט תקוע".

ישנם אנשים שמשקיעים מכספם בפרויקטים כושלים שלא מניבים רווחים אלא רק הפסדים אך אני משוכנע שלהיות ספונסר לפרויקט של יאיר שריקי, זאת השקעה מעולה שתניב הרבה רווחים ולא מדובר רק ברווחים כספיים אלא מדובר ברווחים של הגשמת חלומות של אנשים עם מגבלות שבעולם כמו שלנו קשה להם להצליח בגלל האפליה החברתית כנגדם, לכן הפרויקט של יאיר יעזור להם להשתלב בחברה ולהציג את כישרונם בצורה הטובה ביותר. דבר שני, השקעה בסינגל הראשון של יאיר תגשים את חלומו ותיפתח לו דלתות רבות בעולם המוסיקה בארץ ובעולם ולכן כל מי שיתפקד כספונסר של יאיר, יקבל תמורה מלאה לכל החיים .

 

קשה שלא לראות את האהבה והכוח רצון של יאיר להגשים הן את החלומות שלו והן את החלומות של אנשים אחרים באמצעות הפרויקט שעליו הוא עובד כל כך קשה כדי שיניב את התוצאות הכי טובות. מדובר בבחור שאפתן, מלא כוח רצון להצליח ולעזור לסובבים אותו ועם קצת עזרה של אנשים שיתמכו בפרויקט שלו מבחינה כספית, השמיים הם הגבול ויאיר יכבוש את העולם ובגדול.

 

פרטים ליצירת קשר עם יאיר שריקי לצורך עזרה כלכלית להקמת הפרויקט וכן אומנים שמעוניינים להציע את עצמם מוזמנים לפנות במייל- yairshriki@walla.co.il 

או בטלפון-0508436561

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד