המאבק על החיים
3/12/2010
 
 

מאת: שגיא מרקוס

הרבה פעמים יוצא לי לשמוע מאנשים בעלי מוגבלות, על כך שקשה להם בחיים.

שנמאס להם מהצב הנוכחי, שאין להם כוח יותר, שלא מתייחסים אליהם יפה ועוד משפטים דומים שמפארים את המונח פסימיות וגורמים לאופטימיות להיות חיוור לידו.

הגיע הזמן להפסיק לרחם על עצמך ולקחת את עצמך בידיים, וכן, זה קשה, זה מצריך המון כוחות, אבל  - זה משתלם.

מפני שהמתנה הכי גדולה שקיבלנו זה את הזכות לחיות, ואין שום סיבה שבעולם, ואין שום נכות שבעולם, שאנחנו נפסיק לחיות בגללה.

אין אחד שלא יצא לו לחוות את הרגע שבו אתה יוצא למקום בילוי ואתה לא יכול להיכנס פנימה ולא משום שהמקום בתפוסה מלאה, אלא משום שהוא לא נגיש.

מה שקורה בד"כ במקרה הזה, מתחילים להתעצבן, לקלל, לעשות מהומה, ובסוף, פשוט הולכים הביתה עצבניים ומתוסכלים ואני שואל למה? למה להוציא את העצבים שלנו על אותו בעל עסק, הרי הוא זה שהפסיד אותנו ולא אנחנו הפסדנו אותו.

צריך להיות חזקים גם פיזית וגם נפשית ולהבין שאנחנו לצערנו חיים בחברה לא שוויונית, בה אנשים בעלי מוגבלות חשים ניכור עז, חשים מקופחים, מושפלים וכמה שזה נשמע קשה, זה מה שהחברה "מצפה" מאיתנו שנרגיש.

החברה "מצפה" שנרגיש נחותים, ובמקום לפוצץ לחברה הישראלית את הבועה המעוותת הזו ביחס לאנשים עם מוגבלות, אנחנו רק מנפחים עוד ועוד את הבועה הזו, וכך המצב לא ישתנה ולא משנה כמה יצעקו, כמה יחקקו וכמה יפגינו.

חברים, המצב ישתנה אם אתם, ורק אתם, תקשיבו ללב שלכם ותלכו אחריו בלי לתת לאף אחד לשים לכם רגל למרות שיהיו כאלה שינסו למנוע בעדכם להצליח ולכבוש את העולם, אבל אותי למדו שכאשר אדם נחוש בדעתו ליצור איזשהו שינוי בחייו, להילחם בעד העקרונות שלו, אז שום דבר, ואף אחד, לא יכול לעצור אותו מלהגשים את מטרתו.

לכל אחד מכם יש חלום משלו, ויש כאלה שלא מוותרים למגבלה שלהם, ומגשימים את החלום למרות הקושי וכך צריך להיות. אך ישנם אנשים שנכנעים למגבלה שלהם ובעקבות כך, נכנעים לחיים.  

לאותם אנשים, אני רוצה לומר שאם אתם נכנעים, אף אחד לא ילחם עליכם ויעשה בשבילכם את העבודה, אף אחד לא רוצה להילחם על מישהו שהוא וויתר מזמן לחיים. 

אתם צריכים להיות חזקים ולדעת שאפשר לעשות כיום הכול גם עם מגבלה, בין עם זה להיות רופא, עו"ד, ספורטאי, מדען, איש תקשורת, פסיכולוג ועוד המון משרות שרק תרצו וכל מה שצריך זה רצון, כי אם יש רצון אז תהיה דרך, וככל שהיא תהיה קשה יותר, כך התוצאה תהיה מתוקה יותר וזה שווה כל רגע.


הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד