רקדני איל"ן חיפה מטיילים בגליל בנגישות מירבית

22/05/2011
 
 
רקדני איל"ן חיפה מטיילים בגליל בנגישות מירבית

 

בשנה העשרים ושלוש לקיומו של חוג הרקדנים של איל"ן חיפה, הצלחנו לממש חלום ולצאת בצוותא לטיול נגיש.

כתמיד, צריך יזם, או ליתר דיוק - יזמית.

חברתנו רחל הגתה את הרעיון, צרפה אליו כמה תומכים ברעיון, סגרה את הפרטים האחרונים עם חברת "אסיה טורס" (בעלת האוטובוס הנגיש לכיסאות גלגלים) ועם המדריך - וחיש קל הגיע יום הטיול.

האוטובוס שאסף אותנו ממרכז הספורט בקריית חיים התגלה כפנינת נגישות אמיתית – שאך יצאה מהאריזות המרשרשות! נקי, מאובטח במהלך העלייה במעלון ובקשירת כ"ג ומרווח ביותר.

יוסי הנהג ביצע את התהליך במיומנות ובנעימות, ושאר החבר'ה המתנדבים מסייעים לצידו – באופן שרק הלך והתייעל.

תוך כדי נסיעה והיכרות קצרה עם ירון מינצברג המדריך, הגענו למערת קשת. המקום הונגש להפליא: חניות נכים, שירותים נגישים ושביל (אמנם תלול ובעלייה מחייב סיוע) סלול ללא מהמורות עד למערה.

לאחר ארוחת בוקר קלה וטעימה, מלווה בתה הצמחים המדהים של חברנו חנוך, הגענו לתצפית הקרובה למערה עצמה. עצרנו מול נוף עוצר נשימה של מערב הגליל העליון לקבלת הסברים מ-ירון על תולדות המערה ומחנוך - על האגדות אודותיה. העלייה חזרה לא הייתה פשוטה כלל וכלל.

שילוב מרגש בין הרקדנים ה"יושבים" ל"עומדים" איפשר לבצע זאת בצחוקים ובנעימות מגבשת. התעכבנו במרפסת התצפית המרשימה והנגישה במתחם, אשר הוקמה לזכרם של החיילים החטופים רגב וגולדוואסר ושאר חללי התקרית הקשה שהובילה לפרוץ מלחמת לבנון השנייה. ירון האיר את עינינו במידע אודות האזור ותולדותיו מהימים שקדמו לקום המדינה ועד היום.

משם המשכנו לפארק גורן היפה והמטופח. הנגישות במקום – טובה למדי; חניות הנכים ושביל סלול שהוביל אותנו עד נקודת התצפית למבצר המונפור (יחד עם זאת, חסרו ביותר שירותי נכים במתחם), שם קבלנו הסבר מאלף על המסדר הצלבני שהקים אותו, על תפקידו בימים עברו ועל סביבתו היפה והירוקה.

ארוחת צהרים טעימה בבית הארחה של היישוב נס עמים קדמה את פני המטיילים הרעבים במועד הנכון וסיימה את מסלול הטיול; התרגשות מיוחדת עורר אוהד עטיה, מרקיד ריקודי העם שלנו, שהפתיע וקידם את פנינו במקום. הטיול הסתיים ב"טעם של עוד" ובפרידה מרגשת מהמדריך ירון שהפך לידידנו תוך זמן קצר.


 

 

וללא מילות תודה אין לסכם טיול מיוחד כזה:

• תודה לרחל שפק – שללא החזון והיוזמה שלה לא היה מתממש הטיול היפה הזה;
• תודה לנותני החסות לטיול – לחברת "פונוקול" בקריית ביאליק ולתורם נוסף – ידיד של חברתנו גילה, שביקש לשמור על עילום שמו;
• תודה לירון המדריך – שהנעים בהסבריו וחווה איתנו, לדבריו -  "חוויה והדרכה מסוג אחר"...
• תודה לעוזי פרלה מנהל מרכז הספורט איל"ן על התמיכה והסיוע במימון;
• תודה ליוסי הנהג, שעשה הרבה יותר מאחיזת הגה גרידא!
•  ומעל לכל – תודה למתנדבים הרקדנים ה"עומדים" שלנו, המלווים אותנו מידי שבוע כבני זוג למחול - והפעם הוכיחו שהם הרבה יותר מכך.

כולנו מחכים בקוצר רוח לטיול הבא!

צילמו: יורם סבירסקי ורמי פישלר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד