קבוצות עתודה למכינה לחיים בוגרים לצעירים בספקטרום האוטיסטי

11/10/2011
 
 
מעגל כיסאות

 

במהלך השנה שחלפה החלה בניית מכינה לצעירים בספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה. מטרת המכינה לאפשר חיים בוגרים עצמאיים ולחוות את שלב הבגרות המתהווה שלאחר גיל ההתבגרות. תכנית המכינה  נמצאת בשלבים של גיוס תקציב.

בשל הצורך הקיים הוחלט על תחילת פעילות של קבוצות עתודה למכינה שתפתחנה לאחר סוכות. הקבוצות מיועדות לבעלי אוטיזם בתפקוד גבוה בשנת לימודיהם האחרונה ועד גיל 23. מטרת הקבוצות להכיר את רוח המכינה, הצוות והמשתתפים ולצאת לדרך. הקבוצות תפעלנה במתכונת של פגישות אישיות, מפגש קבוצתי שבועי, מפגש חברתי של שתי הקבוצות, כמו כן התהליך יגובה בקשר עם המשפחות. במהלך התקופה יתאפשר למשתתפים ולצוות לעשות בחינה הדדית לגבי ההתאמה למכינה.

אופי הפעילות והמפגשים נובע מרוח המכינה אשר שמה דגש על תהליך וצמיחה דרך התנסות, תהייה וביקורת. המתווה לכל עבודה – אישית או קבוצתית, נקבע תמיד בשיתוף הבוגרים. המפגשים הראשונים אמנם מועברים בצורה יותר דידקטית, מוכוונת ומונחית, אך במטרה ליצירת נורמות ושפה משותפות. בשל כך, נושאי העבודה הינם  פועל יוצא של החוויות וההתנסויות ואינם נושאי דיון ועבודה דידקטית כמוקד.
בשונה מהמכינה, הפועלת להכשרה בכל תחומי החיים, הקבוצות אינן מסגרת טוטאלית ולכן אינן מקיפות  את כל מעגלי החיים והתחומים. כל משתתף בתחילת התהליך יבחר את מוקדי העבודה שלו ובהם יתרכז התהליך. עבודה זו מאפשרת הכרות הדדית עם המשתתפים והצוות ועם רוח המכינה ואופי הפעילות בה. העבודה אינה תיאורטית בלבד, אלא מספקת התנסות חווייתית המאפשרת טעימה מחיי המכינה.
 
קישור למידע אודות העמותה והמכינה
קישור למידע אודות קבוצות העתודה

 

לפרטים נוספים:
Avnei.derrech@gmail.com
שירלי קני 054-790939
ענבל וורטמן-שהם 050-7701126

 

30.10.2011 - יום מודעות לחניית נכים 2011

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד