פעילות הסברת נגישות במערכת החינוך בקריות

נגישות ישראל צפון (נ.י.צ.) פועלת במהלך החודש האחרון בתנופת הסברה מוגברת במערכות החינוך בקריות
20/11/2011
 
 
קיר מידע והסברה שהקימו נ.י.צ בחט"ב בקריית ים

 

בקריית מוצקין – בעקבות סדרת פגישות מוצלחת עם קברניטי העירייה והעומד בראשה מר חיים צורי ועם מנהל אגף החינוך מר אייל אורן, התקיימו הרצאות הסברה במספר בתי ספר יסודיים עם דגש על יום המודעות לחניות נכים 2011 ועל נושא הנגישות וקבלת השונה: "אחדות", "בגין" ו"ויצמן". מנהלי נ.י.צ. ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב נפגשו בימים אלו עם מנהלת חט"ב "רבין" הגב' ליאורה הגין והרכזות שכבת ח' על מנת להתחיל בהסברה בשכבה זו בבית ספרן, אשר תכלול הרצאות ממרצים בעלי לקויות שונות ולאחריהן יחוו התלמידים בתחנות התנסות תחת האמירה: "עד שלא תחווה – לא תבין".


בקריית ים – לאחר פגישות עם מנהלת מחלקת החינוך הגב' נילי אלדר ומנהל קריית החינוך "רודמן" מר אתי לוי, החלו מתנדבי נ.י.צ. בפעילות במספר בתי ספר בעיר. מליאת תלמידי חט"ב "רודמן" בהובלתה של הרכזת החברתית הגב' מרים אלבז-מרצ'לי קיבלו הרצאות מגיורא ומרויטל בליווי מנהל קריית החינוך ואלו השתלבו בפעילות הסברה ייחודית של קיר מידע והסברה שהקימו במבואת ביה"ס בנושא יום המודעות לחניות נכים 2011. כיתות י"ב בחט"ע תחלנה בקרוב בפעילות הסברה בנושא לקראת מטלת ביצוע בנושא הנגישות, כחלק מתעודת בגרות חברתית המונהגת בעיר. אירוע הסברה מרגש במיוחד התקיים בבי"ס היסודי "רבין" ונפתח בריקוד של שתי רקדניות על כסאות גלגלים מלהקת הריקודים של "אילן" קריית חיים חיה לביא ולובה לוטרשטיין, שבעקבותיו חולקו מדבקות מיוחדות בנושא לכל התלמידים והתקיימה התייחסות ליום המודעות לחניות נכים בשאר הכיתות בתיה"ס היסודיים בעיר.


בקריית חיים – תחל בקרוב פעילות בחט"ב "דגן" לאחר פגישה של גיורא ורויטל עם מנהלת החטיבה הגב' עופרה טנדלר-אליאס והרכזת החברתית הגב' לימור הרדוף. סוכם על יום הסברה לכל שכבה, מנהיגות מובילה של מועצת התלמידים וכן יום שיא עם תחנות התנסות לתלמידים. יום השיא ושלבי ההסברה יתקיימו לקראת סוף השנה בחודשים מאי-יוני; הרצאה למנהיגות של ילדי המועצה החדשה שנבחרה תתקיים בקרוב, בדומה למודל כיתת "נחשון" של אורט ביאליק אשר הובילה את ההסברה בחט"ע אשתקד לאחר הכשרה מתאימה על ידי מתנדבי נ.י.צ.


בקריית ביאליק – נמשכת כל העת ההסברה בנושא הנגישות וקבלת השונה בכל גילאי התלמידים:


• פיתוח הסברה לגילאי גני חובה;


• הרצאות מתנדבי נ.י.צ. לתלמידי כיתות ד'-ו' בבי"ס היסודיים "הבונים" ו"קדימה";


• פעילות הסברה ב במרכזים המסחריים בדרום העיר ביום המודעות לחניות נכים 2011 על ידי תלמידי ביה"ס היסודי  "ביאליק";


• הובלה ואירגון מופתי של האירוע המרכזי המרגש ביום המודעות לחניות נכים 2011 בעיר בחסות ובמעמד ראש העיר על ידי חט"ב "דפנה" והעומדת בראשה סגנית המנהל הגב' רעיה טובול;


• מיזם "גם אני יכול" המשותף למתנדבי רפא"ל בקהילה למען צרכים מיוחדים, אשכול פיס ומתנדבי נ.י.צ. נמצא בעיצומו בכיתות ז' בחט"ב "דפנה";


• פעילות הסברה המתבצעת על ידי תלמידי מחויבות אישית בחט"ע אורט ביאליק במשותף עם קבוצת הנגישות הפיזית של מתנדבי נ.י.צ. בראשות יורם סבירסקי ורכז הנגישות העירוני דודו מעוז לביצוע סקירות נגישות ומעורבות במיזמי ההסברה בעיר.

 

יבואו על הברכה כל העושים במלאכה - למען חברה צודקת, משלבת ומקבלת בחום את השונה לחיקה.

 

 

ד"ר רויטל שורץ סבירסקי, גיורא לב ואתי לוי בקריית ים


הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד