מפגש להכרות עם ספורט נכים והמשחקים הפאראלימפיים

חטיבת ביניים אורט אפק בקרית ביאליק קיימה במסגרת הנושא השנתי "אורח חיים בריא" יום מיוחד בבית הספר המשלב את הרוח האולימפית - מצד אחד קבלת השונה ומצד שני ההיסטוריה של המשחקים האולימפיים והפאראלימפיים
29/03/2012
 
 
משחק הכדורסל על כיסאות גלגלים

 

היום התחיל בהרצאת פתיחה על ידי דותן מישר (נולד ב-5 באפריל 1969), בן קיבוץ דגניה ב' ספורטאי בספורט הנכים הישראלי. "מישר נפצע במהלך שירותו בצה"ל כלוחם בשייטת 13 רגלו הימנית נקטעה. במהלך תקופת השיקום הוא הצטרף לחוג ספורטאי נכי צה"ל והחל להתאמן בהרמת משקולות. בתחום זה הוא ייצג את ישראל באולימפיאדת הנכים ברצלונה (1992) ובאולימפיאדת הנכים אטלנטה (1996) והגיע למקום השביעי והתשיעי בתחרויות בהן התחרה. לאחר מכן הוא החל להתאמן בכדורסל במסגרת בית הלוחם ובשנת 2001 הצטרף לנבחרת עמותת קסם. בשנת (2008) שיחק בנבחרת ישראל בכדורסל נכים ובשנים האחרונות גם הוכשר כמאמן כדורסל במכון וינגייט".


בהרצאתו דיבר על היכולת להתמודד עם קשיים, על נחישות, על התמדה ועל רצון להצליח למרות הקשיים.
 
היום המשיך בטקס על הכרזת שנת האולימפיאדה ואולימפיאדת הנכים - לונדון 2012 .
המסר החשוב ביותר שעבר ביום זה על המשחקים האולימפיים הוא כי עצם ההשתתפות במשחקים חשוב יותר מהניצחון עצמו, כמו כן יש לנהוג במשחקים האולימפיים בכבוד, בהגינות, בחברות, באחווה ושיתוף.


המסר החשוב ביותר במשחקים הפאר אולימפיים הוא שוויון בין בני האדם למרות השוני ביניהם. 
זכינו לראות את הרקדניות מכיתה ט' ואת המתעמלת המוכשרת מכיתה ז'.


הטקס הסתיים בסלוגן "Good, better, best never let it rest until good is better and better is BEST"

 

לסיום חולקו התלמידים לשתי סדנאות: האחת בנושא אולימפיאדת הנכים על ידי הגב' ג'ן מהשגרירות הבריטית בארץ בעזרת הנחייה מתוקשבת, השנייה משחק כדורסל על כסאות גלגלים בין התלמידים על ידי דותן מישר.

 

מקצוע אנגלית וחינוך גופני - אפרת נוסבאום, רינת עוז וד"ר כרמלה שלו

 

טקס שערכו התלמידים על שנת ההכרזה של המשחקים הפאראלימפיים דותן מישר מרצה לתלמידים

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד