ביקור קהילה נגישה קרית ביאליק במודיעין וטיול בשמורת נאות קדומים

בוקר קיץ מהביל, השעה 7:00 בבוקר, הציפורים מצייצות במרץ, והרכב משותף לחברי הקהילה הנגישה מקריית ביאליק ומתנדבי נגישות ישראל צפון (נ.י.צ.) יושבים בטיולית של יוסף הנהג ועושים את דרכם למעלות. שמעון (לוין, רכז ק.נ.) מארגן את המנהלות, וצעירה (נחמיאס, מתנדבת בשתי המסגרות) מוכיחה לרופאים שהניתוח בברך הצליח - את הקב השאירה מיותם על הספסל והיא עסוקה בחלוקת סוכריות תוך כדי נסיעה
3/07/2012
 
 
מתנדבים בשמורה

 

 אנו שומעים הסברים על הנחלים בדרך, על נביאי הבעל ועל אליהו הנביא הנביא מפי חנוך (ניר, מתנדב נ.י.צ.) - כשהמוחרקה מתגלה באופק. פה ושם שרים (צעירה שרה, האחרים מזייפים) ,מתבדחים - עוצרים בכביש 6 לכמה דקות נחוצות שגולשות לחצי שעה ומאיימות להוציא את שמעון משלוותו.

 

מודיעין נגלית לי בפעם הראשונה - עיר בת 87 אלף תושבים, רבי קומות. באשכול פיס מקבלים את פנינו מתנדבי הקהילה הנגישה המקומית: מירב שבירו רכזת קהילה נגישה שמגיעות לה כל המחמאות על ארגון הביקור בהתראה קצרה ומיגל הרפ יו"ר הנהגת הורים עירונית ופעיל בקהילה נגישה שמספר לנו על מודיעין (בגלל היותו משוחד – הוא מציג את מודיעין כעיר היפה בישראל). שמעון לוין רכז קהילה נגישה קרית ביאליק מספר על קרית ביאליק מיום הקמתה ועד היום (כמובן גם הוא מאוד משוחד ואומר שקרית ביאליק היא העיר הכי יפה) ועל פעולות ההנגשה שנעשו מאז היבחרו לראשות העיר של אלי דוקורסקי. מוסיף ומחזק דודו מעוז רכז הנגישות העירוני של קרית ביאליק, בת חן גזלה נציגת המתנ"ס המקומי על אנשים עם צרכים מיוחדים ויונית עמית בוטל נציגת הרווחה במודיעין מוסיפה דברים על הפעילות המשרד לשירותים חברתיים ונועה ויניק נציגת המתנ"ס. מירב שבירו הציגה את המצגת שהוכנה במיוחד לביקור הזה בחן רב.

 

תוך כדי כרסום הכיבוד אנו מופתעים לשמוע שמודיעין עיר צעירה מאוד ובכל שנה נפתח בה גן ילדים חדש. גם אחוז התושבים עם הצרכים המיוחדים בעיר -גבוה יחסית. כ-30 אחוז מתושבי העיר (הלוואי על כולנו!) עוסקים בפעילות התנדבותית. אנו נהנים מהמצגת הנאה ומהיחס החם. יוסף אוחז בהגה ואנחנו בפארק נאות קדומים.

 

המקום מקסים. מתחילים את הסיור בארוחת צהרים דשנה כאשר מופיעה אביבית וסוחפת אותנו למסלול מעניין שזור בסיפורי התנ"ך. אנו שומעים על סיפור אהבתם של רחל ויעקב, על ההדס והצמחים השונים. היה חם, אבל אביבית סחפה אותנו בסיפוריה ויוסף עשה עימנו חסד וחיכה לנו בנקודת הסיום וחסך לנו דרך ארוכה ולוהטת לנקודת המוצא.

 

לסיום – דברי תודה:
תודות מיוחדות לשמעון על שהנהיג את הטיול ביד רמה, דאג לכולם כמו שרק הוא יודע ולכל מי שהיה שותף ליום נפלא - עם "אנשים טובים באמצע הדרך";
תודה לאגף לשירותים החברתיים בקרית ביאליק על העזרה בארגון האוטובוס;
למשה לוזון מנהל המתנ"ס על כל הסיוע והדאגה כמו אבא לילדיו.
מצ"ב דברי התודה המרגשים של יפה (קרליץ, מתנדבת בשתי המסגרות):
"הטיול היה נפלא על אף מזג האוויר השרבי; שמעון הציג את נושא הנגישות בצורה ברורה נעימה ומעניינת. הוצגו החזון,  האתגרים, העשייה ומחשבות לעתיד. לשמעון מגיעות אלפי תודות וברכות על הארגון והדאגה האישית הצמודה והלבבית לכולם לכל אורך הטיול."
המילים המרגשות של שמעון חותמות את הדיווח: " שאלתי  את ענת שמיר (ילדה עם צרכים מיוחדים) איך היא מתרשמת והיא ענתה לי בחיוב. כשראיתי את עיניה הנוצצות - זה השכר  לעמלי".

מתנדבי נ.י.צ בנאות קדומים מתנדבי נ.י.צ

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד