יום המודעות לנגישות ולחניית נכים בקריית ביאליק

13/11/2012
 
 
מנהל הפיקוח העירוני (הגדל)

יום המודעות לחניות נכים לשנת 2012 ביוזמת עמותת נגישות ישראל ומשטרת ישראל התקיים ברחבי הארץ ביום ב' 12.11.12. במהלך היום עברו הרשויות, הקהילות הנגישות ותלמידי בתי ספר הדרכה על חשיבות חניות הנכים, כגורם ראשון במעלה להגברת הנגישות לבעלי מוגבלויות ובקבלת השונה. כחלק מהעשייה, חלקו התלמידים חומרי הסברה של עמותת נגישות ישראל במרכזים מסחריים ובמקומות ציבוריים, להגברת המודעות של הציבור הרחב.


בקרית ביאליק הובילו את היום החשוב הזה העירייה והעומד בראשה אלי דוקורסקי, חברת המועצה ומנהלת נגישות ישראל צפון ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, הפיקוח העירוני בראשות שלום לוינזון, רכז הנגישות העירוני מר דוד מעוז וחברי הקהילה הנגישה קריית ביאליק בראשות הרכז שמעון לוין. האירוע המרכזי התקיים במרכז הרב תכליתי ע"ש דני זק ואורגן על ידי מחלקת החינוך בראשות עמי ראובן וחט"ב דפנה המובילה את נושא הנגישות וקבלת השונה במערכת החינוך בעיר. כל הדוברים נשאו דברים מרגשים היוצאים מן הלב ונכנסים אל הלב, הוצגו מצגות וסירטונים בנושאי כיבוד חניות נכים וילדי הציר התקשורתי (PDD) המשולבים בחט"ב דפנה – הנחו והופיעו בקטעי ריקוד ושירה. נופך אומנותי נתרם על ידי צמד רקדני בית הלוחם חיפה טל גולן ורעיה ליפנר בריקוד ואלס חינני, כוריאוגרפיה של מרגריטה פולאקוב.
במהלך היום הציגו חברי קהילה נגישה בעיר דוכן הסברה שמוקם בקיריון באדיבות מנהלו דודו שגיא ודוברת הקיריון נועה לוי-גונן, בו חולקו חומרי הסברה לבאי הקניון.
במקביל, הועברו מערכי שיעור להסברת הנושא בחמשת ביה"ס היסודיים בעיר על ידי מנהל הפיקוח העירוני שלום לוינזון ופקחיו המסורים לאכיפת הנושא במשך כל ימות השנה. חשוב לציין כי בשבועיים שקדמו לאירוע, שידרגו פקחי העירייה את חניות הנכים הציבוריות בעיר, וצבעו אותן עם הכתובית: "לא נכה – אל תחנה", על מנת להגביר את ניראותן.

דבריו המרגשים של מנהל הפיקוח העירוני למנהלת נגישות ישראל צפון - מעידים כאלף מילים על רצינות המעמד ועוצמת המחויבות לנושא בקריית ביאליק:
"ערב טוב. היה מעולה. אני גאה בבחוריי המצוינים שהכינו מערכי שיעור, הגיעו מוכנים ונהנו מהתלמידים. היינו בחמישה בתי ספר והיה מאורגן היטב. שוב תודה שבזכותך אנו יותר רגישים, מבינים ועוזרים לאחרים.
תודה מקרה לב!
שלום  לוינזון, מנהל מח' פיקוח ושיטור עירוני".

והתשובה המתבקשת:
"התודה הינה לכם, מתנדבים יקרים מכל המסגרות בעיר ובצפון – הפיקוח, הקהילה נגישה, בתי הספר ונגישות ישראל צפון (נ.י.צ.) שבזכותכם היום הזה השיג את מטרתו והיה כה מוצלח!".

מצ"ב קישור לכתבה שהוצגה בחדשות "הוט" בנושא: http://www.youtube.com/watch?v=lQLGYu601d8&feature=youtu.be

 למידע אודות התמונות, עמדו עם העכבר על התמונה.

 

מנכ"ל הקריון בדוכן המודעות בקריון

 

ד"ר רויטל סבירסקי בפעילוות הסברה

 

ראש העיר קריית ביאליק בנאום במהלך פעילות העמותה

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד