"לא נכה – אל תחנה": יום המודעות לנגישות ולחניית נכים 2013

26/11/2013
 
 
ילדי הציר התקשורתי (PDD) מנחים את האירוע

יום המודעות לחניות נכים לשנת 2013 ביוזמת עמותת נגישות ישראל ומשטרת ישראל כלל הדרכה על חשיבות חניות הנכים, כגורם ראשון במעלה להגברת הנגישות לבעלי מוגבלויות ובקבלת השונה. ההסברה התקיימה בקרב הרשויות, הקהילות הנגישות ותלמידי בתי ספר. כחלק מהעשייה, חילקו התלמידים חומרי הסברה של עמותת נגישות ישראל במרכזים מסחריים ובמקומות ציבוריים, להגברת המודעות של הציבור הרחב.

בקרית ביאליק הובילו את היום החשוב הזה העירייה והעומד בראשה אלי דוקורסקי, חברת המועצה ומנהלת נגישות ישראל צפון ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, הפיקוח העירוני בראשות שלום לוינזון, רכז הנגישות העירוני מר דוד מעוז וחברי הקהילה הנגישה קריית ביאליק בראשות הרכז שמעון לוין.

 

האירוע המרכזי התקיים באשכול הפיס ואורגן על ידי חט"ב דפנה המובילה את נושא הנגישות וקבלת השונה במערכת החינוך בעיר. כל הדוברים נשאו דברים מרגשים היוצאים מן הלב ונכנסים אל הלב, הוצגו מצגות וסרטונים בנושא כיבוד חניות נכים וילדי הציר התקשורתי (PDD) המשולבים בחט"ב דפנה – הנחו והופיעו בקטעי ריקוד ושירה. נופך אומנותי נתרם על ידי צמד רקדניות להקת "הורה איל"ן חיפה" שהופיעו בשני קטעי ריקוד בכוריאוגרפיה של מרגריטה פולאקוב.


במהלך השבוע נצבעו מחדש חניות הנכים הציבוריות ברחבי העיר בצבע טורקיז בולט עם הלוגו המחייב "לא נכה
אל תחנה" בצבע לבן על גביהן, על מנת להגביר את ניראותן. במקביל, הועברו מערכי שיעור להסברת הנושא בחמשת ביה"ס היסודיים בעיר על ידי מנהל הפיקוח העירוני שלום לוינזון ופקחיו המסורים לאכיפת הנושא במשך כל ימות השנה.

 

דבריו המרגשים של מנהל מח' פיקוח ושיטור עירוני, שלום לוינזון, למנהלת נגישות ישראל צפון - מעידים כאלף מילים על רצינות המעמד ועוצמת המחויבות לנושא בקריית ביאליק:

"ערב טוב. היה מעולה. אני גאה בבחוריי המצוינים שהכינו מערכי שיעור, הגיעו מוכנים ונהנו מהתלמידים. היינו בחמישה בתי ספר והיה מאורגן היטב.
שוב תודה שבזכותך אנו יותר רגישים, מבינים ועוזרים לאחרים. תודה מקרב לב! וזיכרי שאני ואנשיי תמיד לרשותכים תמיד .תודה על הכל"
.

 

שלום לוינזון- מנהל הפיקוח והשיטור העירוני  ראש עיריית קרית ביאליק - אלי דוקורסקי

 

ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי  צמד רקדניות להקת "הורה איל"ן חיפה"

 

תלמידות מחלקות חומרי הסברה של עמותת נגישות ישראל

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד