העמותה קיימה מיזם נגישות השירות לעובדי מועצת רמת ישי

2/01/2014
 
 
חווים לקות ראייה בעזרת כיסוי עיניים

המיזם, שנערך ב"בית מרים", היווה את שיאו של קשר מתהדק והולך בין מועצת רמת ישי לבין נגישות ישראל, קשר המורכב מטיפול מסור בתלונות נגישות בתחום המוניציפאלי של הרשות, לעיתים אף אישית בידי ראש המועצה.

 

האירוע נפתח בדברי ברכה של ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר. העובדים האזינו להרצאתה של ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, מנהלת "נגישות ישראל צפון" (נ.י.צ) אודות העמותה, נגישות השירות והנושא המרכזי של המיזם "עד שלא תחווה, לא תבין...".

 

לאחר ההרצאה והפסקת האוכל המשובח מקייטרינג "בריאותא", התנסו העובדים בארבע תחנות התנסות בלקויות:

לקות פיזית - עם מתנדבי נ.י.צ. רויטל, גיורא לב ושושנה גרינבאום - ישיבה בכיסאות גלגלים, הליכה בעזרת קביים וביצוע מטלות עם כפפות קשיחות כהמחשת
לקות ידיים.
לקות  ראייה - עם מתנדב נ.י.צ. דויד עוזי ואהובה שרון, שגם ארגנה וריכזה את המיזם באהבה ובמופת.
תחנת שמיעה - עם סמדר הרוש, בת היישוב ו"אדריכלית" הקשר המתפתח עם המועצה – חשיפה לקושי בשמיעה עם אוזניות.
תחנת לקויות קוגניטיביות עם לי ששון ורעות רונן, מנהלת פרויקטים הכשרה והדרכה ברשויות המקומיות, ממרכז עמותת "נגישות ישראל".

יום הפעילות הסתיים בהתכנסות למשוב, במהלכה הביעו ראש המועצה, מנהלי המחלקות ועובדיו נותני השירות את תחושותיהם בעקבות המיזם, את שינוי העמדות שחוו ואת מחויבותם לשמר את הנושא בחיי יום יום.

להלן מילים מרגשות שכתבה אהובה למתנדבי נ.י.צ. בעקבות המיזם:

"ערב טוב לכולם,
מיזם הנגשת השירות ברמת ישי היה האחרון לשנת 2013. אין סיפוק גדול יותר מלסיים שנה בהרגשה טובה של עשייה ברוכה ומשפיעה כדברי אחד המשתתפים. כתבתי ומחקתי כמה פעמים מכתב זה ,לא מצאתי מספיק מלים לתאר את הרגשתי בתום היום המוצלח שעברנו יחד ברמת ישי.
גיורא, רויטל, שושנה גרינבאום, סמדר, חנה, דויד, לי ורעות: העברתם בדרככם המיוחדת את המסרים שלנו בתחנות. ברגישות רבה הבאתם, כל אחד מהנוכחים לחוות ולו לרגע אחד, מעט מחיי היומיום של האנשים עם הצרכים המיוחדים. צעירה נחמיאס, מתנדבת נ.י.צ., דאגה להנציח רגעים מיוחדים כשהיא מדלגת במרץ בין כל התחנות. דקל , למרות התפקיד הקשה של שמירה על לוח זמנים נוקשה, עשה זאת בחן ואפילו קיבל הצעת עבודה במועצה "חסר לנו איש שיעשה סדר בבלגאן"...

התגובות ביציאה מתחנות ההתנסות היו מרגשות. לדוגמה: "מקבלי השירות מאיתנו ,שהיינו בפעילות, כבר לא יהיו שקופים עבורנו"

הגדילה לעשות גברת אחת שאמרה לדויד: "למדתי היום מתוך החוויה את הצורך בשינוי שעל כל עובד/נציג הרשות לעשות לשיפור והנגשת השירות".

שיחת הסיכום, הפעם יותר מתמיד, העצימה את העשייה שלנו. רוב המשתתפים נשארו לאורך כל הפעילות, השתתפותם הייתה מלאה ועירנית. התגובות להסברים ולהתנסויות היו מרגשות ומחמיאות ביותר.

תודה רבה לכל אחד ואחת מכם שנתתם לי הזכות להוביל יחד איתכם מיזם מוצלח ומסכם שנה ענפה של פעילות משמעותית.
אני מחכה להיפגש במיזמים של שנת 2014 ומאחלת לנו הצלחה לפחות כמו בשנת 2013
!

 

צילום: צעירה נחמיאס

 

 

 

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד