מתנדבי נ.י.צ. נחסמו ולא הורשו להיכנס לישיבת מועצת עיריית נהריה

14/05/2014
 
 
שומרים בבניין העירייה מונעים מפעילי נ.י.צ. להיכנס

שוב סצנות מבישות בכניסה לבניין עיריית נהריה. נכים ואנשים עם מוגבלויות הפעילים בנגישות ישראל בצפון שהגיעו אמש (שלישי) לישיבת מועצה בעיריית נהריה לא הורשו להיכנס לישיבת המועצה. על סדר היום העלה חבר מועצת העיר אייל וייזר, יו"ר האופוזיציה, הצעה לדון בשיפור הנגישות של בעלי מוגבלויות בהיבטים תחבורתיים כגון: הנגשת מדרכות, רמזורים כבישים ועוד.

הפעילים ככל הנראה לא היו מודעים לדפוס ההתנהלות זה כשנתיים בהן נוהגת עיריית נהריה להציב שומרים בכניסה לבניין העירייה בזמן שמתנהלות ישיבות ועל אף החלטה של בית המשפט. הם גם היו תמימים לחשוב כי ייכנסו לישיבת המועצה, יישבו בשקט כמקובל אך יפגינו נוכחות. שניים מהמתנדבים הם נכים על כסא גלגלים ובהם ד"ר יורם סבירסקי, מנהל תלונות הציבור בנגישות ישראל צפון. לבסוף ההצעה ירדה מסדר היום. הפעילים הזמינו ניידת משטרה ולאחר כרבע שעה ננעלה הישיבה. חברי המועצה וראש העירייה ז'קי סבג ירדו בסערה מחדר הישיבות. בסופו של יום שוב נמנעה כניסתם של אזרחים לישיבות המועצה כמקובל בחוק.

בנגישות ישראל צפון מסבירים כי מתחילת שנת 2014 מצטברות תלונות על בעיות נגישות בנהריה. "המצב היה לא טוב גם לפני-כן, אך יש תחושה של החמרה, חוסר מענה וזלזול. וייזר הבטיח לעלות את הנושא לסדר היום, אך סבג הצליח להוריד את הנושא מסדר היום. מאבטחי העירייה מנעו מאזרחים שהתגודדו בפתח הבניין לצפות בישיבת המועצה. למקום הגיעו מספר חברים ב"נגישות ישראל צפון" (נ.י.צ.) ואזרחים אחרים. כל שנותר להם לעשות הוא להתראיין על-ידי כתבים שהגיעו למקום ולשוחח עם פעילים פוליטיים. בתום ישיבת המועצה ראש העיר חלף במהירות על פני הנוכחים ונכנס לרכבו".

"עכשיו ברור לנו שהנגישות איננה הבעיה היחידה בעיריית נהריה, גם ההליכים הדמוקרטיים לקויים ויש להם מה ללמוד בכל הנוגע לקבלת השונה. מי שמתעניין בזכות האזרחים לצפות בדיוני המועצה מוזמן לעיין בתוספת השנייה לפקודת העיריות".

מנהלת נגישות ישראל צפון וחברת מועצת העיר קרית ביאליק ד"ר רויטל שורץ סבירסקי: "סילקו שלושה ממתנדביי מישיבת מועצת העיר, הפילו את הנושא מסדר היום (נגישות, מדרכות ומבני ציבור בעיר) ונעלו את הישיבה. כחבת מועצה לא משנה כמה האופוזיציה הכעיסה את ראש העירייה הוא לא נהג כך מעולם! אייל וייזר מסיעת הירוקים העלה הצעה לסדר היום על מצב הנגישות המכפיר בעיר, מדרכות, מעברי חצייה, חניות נכים ומבני ציבור".

 

פורסם לראשונה ב- Blinker פורטל חדשות מקומי

 

לצפייה בסרטון אודות התקרית - לחצו כאן

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד