מיזם הסברת נגישות לחניכי "הנוער העובד והלומד" ברמת ישי

נגישות ישראל צפון- נ.י.צ. קיימה פעילות הסברתית בנושא נגישות וקבלת השונה לחניכי "הנוער העובד והלומד" ברמת ישי. הפעילות התקיימה ביום ד' ה- 10.6.15.
17/06/2015
 
 
הרצאתה של מנהלת נ.י.צ. ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי

לפעמים מיזמים לקהל מצומצם אך איכותי - מרגשים ומעצימים במיוחד. כך אכן הייתה הפעילות לחניכי "הנוער העובד והלומד" ברמת ישי. נוער מדהים, קשוב ונבון. הנאה צרופה!

הרעיון "התבשל" יחד עם עינב, בתה של מתנדבת נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. סמדר הרוש וחניכת "הנוער העובד והלומד" ברמת ישי. עינב, נערה עם מודעות גבוהה לנושא, הייתה שותפה נלהבת לרעיון שקרם עור וגידים במהרה.

בראשית המפגש שמעו החניכים, יחד עם הקומונרית והרכזת, את סיפור חייה של מנהלת נ.י.צ. ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי, את סיפור הקמתה של עמותת נגישות ישראל ואת ה"אני מאמין" שלה כעמותה מקדמת נגישות וקבלת השונה לאנשים עם מוגבלויות שונות ברחבי המדינה בכבוד בעצמאות ובשוויון.

לאחר מכן, באמצעות משימות שונות התנסו החבר'ה בלקויות ראייה, פיזית ושמיעה, כשהמכנה המשותף למשימות הינו משחקי ילדים: משחק קוביות המתבצע בעיניים עצומות או עם כפפות קשיחות על כפות הידיים כהדמיית המוגבלות ומשחק "טלפון שבור" באוזניים אטומות, עם וללא קריאת שפתיים.

הפעילות הייתה מרגשת וכמוה שיתוף הפעולה, השאלות הנבונות ותגובות המשוב שהתקבלו.

חשוב לציין כי נגישות ישראל נמצאת בקשר רציף עם מועצת רמת ישי והעומד בראשה עופר בן אליעזר שיתוף פעולה אשר הניב פעילויות הדרכה בנושאי נגישות השירות לעובדי המועצה ומנהליה, בהשתתפות פעילה של עופר עצמו.

תודה לעינב, לסמדר ולברטה - וכמובן לקומונרית, לרכזת ולחניכים.

 

 

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד