הדרכת נגישות השירות למנהלי ולעובדי עיריית עפולה

25/06/2015
 
 
עובדי העירייה וסגן ראש העיר בתחנת הגרפיטי הנגיש

בחודש יוני 2014 התקיימה פגישה בין מר יצחק מירון ראש העיר עפולה לבין מנהלי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי ומר גיורא לב, בנוכחות גב' שרית יאסו ממונת הנגישות העירונית ומר מוטי פריאל מנהל הלשכה לפניות הציבור. בין השאר הוחלט על קיום הדרכה לכלל עובדי העירייה בנושא נגישות השירות במסגרת יום עיון. הפגישה התקיימה באווירה נעימה ובתחושה של רצון לעשייה רבה לקידום נושאי הנגישות וקבלת השונה בעיר עפולה, כ-עוגן חדש לקראת הרחבת העשייה של נ.י.צ. בצפון.

פועל יוצא מפגישה זו התקיים ביום ג' 23.6.15 באשכול פיס בעיר יום העיון לעובדי העירייה תחת הכותרת "עזור לי לעזור לך". האירוע נפתח בדברי ברכה של מנכ"ל העירייה מר רפי כהן אשר הדגיש את חשיבות היום ואת מחויבות העיר עפולה לנושאי נגישות וקבלת השונה. בהמשך הרצו רויטל ויפעת ליכטרמן-קדמון רכזת פרויקטים רשויות מקומיות ועסקים בעמותת נגישות ישראל אודות סיפור הקמתה של העמותה ועקרונות יסוד בנושאי נגישות וקבלת השונה.

לאחר ההרצאה, התנסו העובדים בארבע תחנות התנסות בלקויות:

-לקות פיזית - נסיעה בכיסא גלגלים, שימוש בקביים בדרך משובשת וביצוע מטלות עם כפפות קשיחות כהמחשת לקות ידיים.

-לקות ראייה - ביצוע מטלות תוך חשיפה לקושי כאשר העיניים מכוסות.

-תחנת שמיעה - ביצוע מטלות תוך חשיפה לקושי בשמיעה עם אוזניות.

-תחנת לקויות קוגניטיביות - עם שיתוף מה חווה אדם עם מוגבלויות בלי נראות אלו.

בכל התחנות שולבו מתנדבי נ.י.צ. ועובדי העמותה אשר שיתפו את עובדי העירייה בסיפור חייהם ובדרכי התמודדותם עם המוגבלויות השונות.

סגן ראש העיר מר משה לוי נטל חלק פעיל בהתנסות והביע את התרשמותו מהמסר שיום העיון הייחודי הזה העביר לעובדי העירייה.

יום הפעילות הסתיים בהתכנסות למשוב מסכם, במהלכה הביעו העובדים את תחושותיהם הנרגשות בעקבות המיזם, את שינוי העמדות שחוו ואת מחויבותם לשמר את הנושא בחיי היום יום.

תודה חמה לעמותת נגישות ישראל ולמתנדבי העמותה בצפון (נ.י.צ.) אשר הביאו למימוש מלא מיזם הסברה נוסף מוצלח ומרגש ביותר.

 

פוסט מרגש שהעלה ראש העיר עפולה מר יצחק מירון בעקבות המיזם:

 

תושבים יקרים,
החל מיום שישי זה, אשנה את מתכונת הסקירה שבועית. זאת מתוך הרצון להביא את פעילות העירייה לידיעתכם באופן שוטף ובזמן אמת.
השבוע, התקיים יום הדרכה לעובדי העירייה באשכול פיס בנושא חשוב- נגישות לנכים וזאת במטרה להעלות את רמת מודעות העובדים ולשפר את השרות לציבור התושבים בעלי המוגבלויות השונות. עובדי העיריה חוו נסיעה בכיסא גלגלים, פעילויות תוך כיסוי העיניים, אטימת האזנים ומוגבלויות נוספות. 
ההדרכה, ובעיקר ההתנסות האישית, תקל על העובדים להבין ולקבל את השונה. תודתי נתונה במיוחד לד"ר רויטל שוורץ סבירסקי, מנהלת עמותת נגישות ישראל צפון, (מתנייעת בכ"ג) שהובילה את יום ההדרכה ולשרית יאסו הממונה על הנגישות מטעם העיריה.
שבת שלום.

 

 

 

     

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד