מסורת מתחדשת בעמק הירדן: מכללת כנרת מקבלת את האחר!

13/06/2019
 
 

כחלק ממסורת שהשתרשה בשנים האחרונות, קיימה עמותת נגישות ישראל בתאריך ה- 22.5.19 במכללת כנרת בעמק הירדן, הפנינג "להרגיש נגישות" לסטודנטים

ביום שרבי קשה במיוחד, התנסו וחוו משתתפי המיזם כיצד חיים ומתמודדים עם מוגבלויות שונות.

המשתתפים מנסים לכתוב ולשרוך שרוכים עם כפפות מגבילות על הידיים
המשתתפים מנסים לכתוב ולשרוך שרוכים עם כפפות מגבילות על הידיים


במהלך ההפנינג הופעלו תחנות חווייתיות המדמות מוגבלויות שונות:

תחנה המדמה מוגבלות פיזית, בה הסטודנטים עברו מסלול עם מכשולים מגוונים מחיי יום-יום בעזרת כיסא גלגלים; תחנה המדמה מוגבלות בראייה, שבמהלכה התנסו בהליכה עם כיסוי עיניים ומקל נחייה במסלול מאתגר; תחנה המדמה מוגבלות בשמיעה, אשר הועברה על ידי מדריכה חירשת ומתורגמן לשפת הסימנים וכללה התנסות בהעברת מסרים באוזניים אטומות ומושגי יסוד בשפת הסימנים, ותחנה המדמה מוגבלות מוטורית שבה המשתתפים התנסו בכתיבה וציור ללא יכולת להשתמש באצבעות.

 

את התחנות איישו מדריכים עם מוגבלויות מעמותת נגישות ישראל לצד מתנדבי נגישות ישראל צפון-נ.י.צ. בניהולם של ד"ר רויטל שורץ-סבירסקי וגיורא לב. המדריכים ליוו את התחנות השונות בסיפורם האישי אשר ריתקו את המאזינים. 

הסטודנטים עברו מסלול מכשולים עם כיסא גלגלים
הסטודנטים עברו מסלול מכשולים עם כיסא גלגלים


מרכיב מלווה ומסייע באופן מיוחד היוו הסטודנטים מ-תא סמ"ן (סטודנטים מקדמי נגישות) של מכללת כנרת, אשר ליוו, התנסו וסחפו בהתלהבותם את העשייה המרגשת.


סטודנטים רבים, רוויי סקרנות ומעורבות חברתית, הגיעו למבנה המרכזי של המכללה בו התקיים המיזם במשך כל זמן ההפעלה ותרמו בשאלותיהם ובהתעניינותם לאווירה המיוחדת ומלאת העניין ששררה במקום.

הסטודנטים התנסו בהליכה עם כיסוי עיניים ומקל נחייה במסלול מאתגר
הסטודנטים התנסו בהליכה עיוורת עם כיסוי עיניים ומקל נחייה במסלול מאתגר

 

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד