הגברת מודעות לנושאי הנגישות וקבלת האחר כבר מגיל גני החובה בקרית ביאליק!

6/03/2022
 
 

קרית ביאליק חרתה על דיגלה את קידום נושאי הנגישות וקבלת האחר, תוך שילוב אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים. הגברת המודעות לנושאים הללו מתקיימת במערכת החינוך על גילאיה השונים, כבר מגיל גן חובה!

הפעילות החלה לפני מספר שנים עם הפעלת תכנית "יש לי חבר והוא אחר", בהובלת רחלי ברקוביץ מתנועת של"מ וד"ר רויטל שורץ-סבירסקי מנהלת נגישות ישראל צפון-נ.י צ. במהלך תכנית זו נחשפים ילדי הגן במשך שנה למושגי שונות, מוגבלויות, נגישות ושילוב - וזאת בעזרת מתנדבות מסורות של של"מ ובתיווכה של בובת לבד מקרבת בשם "ליבי".

תנופה לתהליך ניתנה בזכות הקמתו של הפארק הנגיש "סביון" בשכונת סביניה הוותיקה בעיר, אשר הוקם כדי לשלב ילדים וההורים עם מוגבלויות בחברה הנורמטיבית ובשעות הפנאי במיוחד.


גן "דולב", אשר ממוקם בצמוד לפארק, מקדם ביתר שאת את הנושא בסדרת מפגשים עם מתנדבי נ.י.צ : אופיר וחנה נויהוך, וכן נוגה וינשטין אשר שיתפו את ילדי הגן והגננת שירן לוי בסיפוריהם האישיים והמרגשים כאנשים וכ-סבים עם מוגבלויות.

נועה פורת מקריאה את ספרה בפני ילדי גן דולב
נועה פורת הקריאה את ספרה בפני ילדי גן דולב


ביום ה' 3.3.22, נוסף נדבך מיוחד לחשיפת התלמידים, כאשר מתנדבת נ.י.צ. כבדת שמיעה, נועה פורת, הביאה בפני ילדי הגן את סיפורה האישי, והקריאה להם מספרה "דובי קולי שומע" אודות התמודדות עם השתל הקוכלארי שעברה. בסיום נועה העניקה לגן שי את סיפרה.

מדברי המשוב של הגננת לנועה:

"נועה יקרה, איזה כייף שהגעת לגן שלנו! היית מדהימה, הילדים היו מרותקים אליך.
היה מפגש מקסים ומלא למידה (מעבר להעלאת המודעות של המוגבלות הילדים יצאו עם עוד ידע), תודה ששיתפת אותנו בסיפור חיים המרתק שלך.
הספר שהענקת לנו מיוחד ואין לי ספק שאקריא אותו שוב ושוב בגן.
תודה על מפגש משמעותי וחוויתי מאוד. תודה על המתנה לגן והמון תודה שהגעת אלינו אוהבים,
גן דולב ".


תמונת הפרידה של הילדים מ-נועה, מסמנים בשפת הסימנים "אני אוהב אותך" - מעידה כאלף מילים על הצלחת המשימה!


נועה, הגננות וילדי גן דולב מסמנים בשפת הסימנים "אני אוהב אותך"

הדפסהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד